Studia podyplomowe w zakresie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym

Terminarz Rekrutacji

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego informuje, że Pomorski Urząd Wojewódzki prowadzić będzie nabór na szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży. Równocześnie informujemy, iż Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego posiada akredytację na prowadzenia kształcenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży w wariancie B (poznawczo-behawioralnym). Zapraszamy do zapisów!

Kiedy?

15.11.2024-15.12.2024: składanie wniosków: System Monitorowania Kształcenia

16.12.2024-15.01.2025: postępowanie kwalifikacyjne

16.01.2025: zawiadomienie osób o wynikach postępowania kwalifikacyjnego przez wojewodę

luty 2025: planowane rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego (studiów podyplomowych)

Gdzie?

Rekrutacja na specjalizację odbywa się przez System Monitorowania Kształcenia i prowadzi ją Pomorski Urząd Wojewódzki.Osoba ubiegająca się o odbywanie szkolenia specjalizacyjnego składa, za pomocą Systemu Monitowania Kształcenia (SMK) do wojewody właściwego ze względu na obszar województwa, na terenie którego zamierza odbywać szkolenie specjalizacyjne, wniosek o rozpoczęcie tego szkolenia [Dz.U. 2023 poz. 506]

Wniosek składa się w terminie 15 listopada do 15 grudnia 2024 na postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do 15 stycznia 2025.W sprawie składania wniosków o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego prosimy kontaktować się bezpośrednio z Pomorskim Urzędem Wojewódzkim:

Pomorski Urząd Wojewódzki,

Wydział Zdrowia – Pomorskie Centrum Zdrowia Publicznego
Wieloosobowe samodzielne stanowisko pracy ds. szkolenia pracowników medycznych
ul. Okopowa 21/27, 80-810 Gdańsk

e-mail: wz_szkolenia@gdansk.uw.gov.pl

Jak?

Osoby zakwalifikowane do odbywania szkolenia specjalizacyjnego wojewoda skieruje do jednostki prowadzącej takie kształcenie. Równocześnie jednostka tj. w tym przypadku Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego otrzyma informację o osobach skierowanych na kształcenie. Po otrzymaniu informacji o osobach skierowanych na kształcenie Uczelnia będzie kontaktować się mailowo ze wskazanymi osobami celem dalszego postępowania oraz dalszych procedur i informacji organizacyjnych związanych z kształceniem.

Ile miejsc?

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego w postępowaniu rekrutacyjnym zgłosi 30 miejsc.

Postepowanie kwalifikacyjne oraz kształcenie prowadzone będzie zgodnie z:

• Ustawą z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia
  • Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 czerwca 2017 r. w sprawie specjalizacji w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia
  • Programem szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży